Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

Ostatni dzień wakacji


Trwa policyjna akcja „Ostatni weekend wakacji”. Dla policji w tym i mławskiej to szczególnie pracowity czas. Policja apeluje o ostrożność i cierpliwość na drodze. Przypomina także o wymogu stosowania się do poleceń i sygnałów wydawanych przez policjanta, kierującego ruchem.

Wzmożony ruch na drogach nie sprzyja bezpieczeństwu, podobnie jak pośpiech, brawura czy brak wyobraźni kierowców. Policjanci zapowiadają surowe i bezwzględne kary dla kierujących, popełniających wykroczenia drogowe, będące głównymi przyczynami wypadków. Podczas weekendu policjanci prowadzić będą m.in. działania Pirat STOP oraz kontrolować stan trzeźwości kierujących. Sprawdzać będą także stan techniczny pojazdów oraz stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń zabezpieczających przy przewozie dzieci.
Pod policyjnym nadzorem znajdą się również piesi i rowerzyści. Policjanci zwracać będą baczną uwagę na zachowanie pieszych oraz kierujących pojazdami względem pieszych. Zdarzenia z udziałem pieszych i rowerzystów to niestety często tragiczne w skutkach wypadki. Aby im zapobiec policja apeluje o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze. Przejeżdżając autem obok rowerzysty należy zachować bezpieczną odległość. Gdy rowerzysta ma do dyspozycji ścieżkę rowerową, jest zobowiązany z niej korzystać.
Policjanci zwracać będą także szczególną uwagę na bezpieczeństwo motocyklistów. Piękna pogoda sprzyja kierowcom jednośladów. Niesprzyjające może się jednak okazać zachowanie kierujących samochodami. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają – warto patrzeć w lusterka auta, by w porę zauważyć motocyklistę. Przestrzegają także motocyklistów przed nadmierną prędkością oraz wykonywaniem niebezpiecznych manewrów – w domu czekają bliscy i martwią się. Nie warto ryzykować życiem dla kilku chwil brawury.

Opr. el

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz