Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Kontrole dróg przed pierwszym dzwonkiem  
Mławscy policjanci zakończyli trwające od blisko 2 tygodni kontrole dróg w rejonie placówek oświatowych na terenie miasta i powiatu mławskiego. Sprawdzane zostały urządzenia i oznakowania służące bezpieczeństwu ruchu drogowego, w tym przede wszystkim bezpieczeństwu pieszych. Policjanci ujawnili uchybienia.

KSP Mława nabór

Lustracja terenów w rejonie szkół i placówek oświatowych zakończyła się 23 sierpnia. Policjanci przeprowadzili 10 szczegółowych kontroli na terenie Mławy oraz 25 na terenie gmin powiatu. Kontroli poddano głównie rejony szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz okolice przedszkoli. Najczęściej wskazywane przez policjantów uchybienia, to brak widocznego oznakowania poziomego oraz pionowego przejść dla pieszych, brak tablic ostrzegających T-27 (tzw. Agatka), brak bezpiecznych zatok postojowych dla autobusów, brak barierek odgradzających chodnik od ulicy, przy wyjściu z terenu placówki. Policja skierowała w sumie 13 wniosków do zarządców dróg o usunięcie wszelkich nieprawidłowości, dotyczących bezpieczeństwa pieszych w rejonie szkół.

Na tym nie koniec policyjnych kontroli. Wzmożone patrole pojawią się bowiem w okolicach szkół już od 1 września, podczas działań „Bezpieczna droga do szkoły”.

Oprac. el

Źródło: KPP Mława

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz